- Nábytek je určený pro sezení nebo ležení a ne žádné skákání, sezení na područkách a další.
- Měl by se užívat rovnoměrně, aby nedocházelo opotřebení pouze některých částí.
- Neumísťujte ho přímo k tepelným zdrojům nebo na přímé sluneční záření.
- Čalouněný nábytek není určený pro domácí mazlíčky, proto pokud nelze omezit kontakt mazlíčkům, chraňte textilii vhodným způsobem, třeba povlakem.
- Nábytek vybírejte osobně a při rozhodování zapojte všechny svoje smysly, není vhodné ho vybírat přes internet.
- Na barvu potahu má vliv šarže, světlo nebo struktura materiálu. Zvolený odstín může na showroomu působit jinak než ve vašem interiéru právě díky intenzitě a zabarvení světla.
- Na světlých potahových materiálech může zašpinění být vidět více než na tmavších. Potahové materiály v bílém provedení potřebují větší péči i přesto, že jsou ošetřeny úpravou pro snadnější údržbu.
- Témbr lze neutrálnímu čalouněnému nábytku dodat dekoračními polštáři, podnožím, kobercem a jinými doplňky, které lze lehce vyměnit.
- Textilnímu potahovému materiálu s vyšším vlasem se může časem a zatěžováním měnit lesk. To je způsobeno ulehnutím vlasu a nijak to nepůsobí na užitnou hodnotu.
- Čalouněný nábytek potřebuje pravidelnou péči a to včetně materiálů, které jsou ošetřeny technologií pro snadnou údržbu.
Doporučená péče potahového materiálu
Životnost vašeho čalouněného nábytku prodloužíte správnou pravidelnou údržbou potahového materiálu. Což znamená odstraňovat povrchový prach a drobné nečistoty, které můžou působit jako abrazivum. Pravidelně ho vysávejte vysavačem na nízký nebo střední výkon hlavicí na čalouněná nábytek, aby nedocházelo k tvorbě prachových map. Ty se potom mohou objevit při navlhčení nebo namočení nábytku během čištění skvrn.
Jestliže se na čalouněném nábytku objeví nečistota nebo skvrna, hned ji bez odkladu odstraňte. Tekutinu odsajte čistým papírovým ubrouskem nebo hadříkem. Zbytek se může dočistit vlhčeným čistým hadříkem pomalými krouživými tahy od okraje doprostřed, aby nedocházelo ke zvětšování skvrny. Nedojde-li k odstranění nečistoty, místo mírně navlhčete a postup opakujte. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby, nebo bílé čisté bavlněné tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálního mýdla. Pokud chcete vyčistit zaschlou špínu, použijte tupý plochý předmět třeba kovovou lžičku a výše uvedený postup opakujte.
Textilii následně dočišťujte opatrně vodou tak, aby po zaschnutí nevznikly viditelné okraje čištění. Zbylou tekutinu odsajte přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek a po úplném zaschnutí jemně překartáčujte potahovou látku jemným kartáčem ve směru vlasu. Dbejte na to, aby vlhké čištění probíhalo na povrchu a nedošlo k promáčení textilie. Nakonec celou plochu vysajte vysavačem.
V případě silnějšího znečištění použijte čistící prostředek „Polstrin Speciál“ nebo suchou pěnu na čalounění a koberce.
Před každým čištěním doporučujeme provést zkoušku na skrytých místech, abyste měli jistotu, že potahový materiál nepouští barvu, a tím ho čisticí prostředek nepoškodí.
Jednou ročně doporučujeme nechat polstrovaný nábytek vyčistit odbornou firmou s použitím neutrálního detergentu. Četnost potom záleží na používání vašeho čalouněného nábytku.
Některé látky mají povrchovou impregnaci, díky které se z rozlité tekutiny stanou drobné kapičky. Ty se při rychlém zásahu nestihnout vsáknout do textilie, což velmi usnadňuje samotnou údržbu potahových materiálů. Tato impregnace se během užívání z nábytku ztrácí.
S výběrem potahového materiálu Vám rád poradí proškolený personál v našem brněnském showroomu QL Studio
Kontaktujte nás
Máte dotaz?
Chcete se zeptat na cokoli ohledně našich produktů? Kontaktujte nás na uvedeném čísle nebo emailu:
Ruční výroba
Naše produkty jsou výsledkem pečlivé práce našich šikovných truhlářů.
Špičková kvalita
Zakládáme si na detailním řemeslném zpracování a vysoké kvalitě.
Jedinečný design
Stejně jako kvalita je pro nás důležitý originální design, který nestárne.
Zakázková výroba
Rádi Vám vyrobíme nábytek, dveře, schodiště či interiér na zakázku.